En Güzel Seyahat Hediyeleri

16

1. Gez – Kazı Dünya Haritası

Etkileşimli bir Dünya haritasına kim hayır diyebilir ki? En çok hoşuma giden seyahat hediyeleri arasında liste başı olmayı başardı. Gezdiğiniz yerleri kazıyarak haritayı renklendirebilirsiniz. Türkiye’de nereden satıldığını bir türlü bulamadım. Eğer bu konuda bilginiz varsa yazının sonundaki form ile yorum bırakmanızı rica ediyorum. UncommonGoods web sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikNorwegian Spirit İle Kanarya Adaları Turu
Sonraki İçerikEn Uygun Seyahat Seçeneklerini Nasıl Bulursunuz?
Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.
Google+

16 YORUM

 1. Haritayı aliexpress’ten 6 dolara sipariş ettim, geldi ve duvarıma astım bile. Gerçekten çok güzel, sizin yazınız sayesinde keşfetmiştim, sonucu da haber vereyim istedim sipariş vermek isteyen olursa diye. Bu arada aliexpress’i ben de çok sık kullanıyorum, bir sorun ben de yaşamadım, aynı şekilde bir kez elime ulaşmayan ürün oldu. “Tracking number” ile gönderenleri tercih etmek gerek, yoksa PTT’nin insafına kalıyorsunuz.

 2. http://www.aliexpress.com/snapshot/6477839001.html?orderId=65662386909122

  Az evvel bunu sipariş ettim. Çin’in bedava kargosuyla geldiği için epey geç gelecek, unutmaz isem buradan yazar bilgilendiririm. Benim de Ali’den ilk alışverişim ve Güneş gibi tedirginliğim de var, Çinli olmalarından dolayı özellikle.
  Ama yukarıdaki linkte 50 TL oluşu ve ürünün çok güzel görünmesinden dolayı daha fazla dayanamadım. 🙂

 3. Harita harikaymış 🙂 Ben de isterem.
  Aliexpress çok sık kullanıyoruz biz. Bugüne kadar sadece 1 kez ürün gelmedi, onda da paramızı iade ettiler.

  • Ben hiç kullanmadım Aliexpress’i. Nedense bir türlü güvenemiyorum çinlilerle online iş yapmaya 🙂
   Ama kullanan herkesin de memnun olduğunu görüyorum. Acaba toplu bir sipariş verip ticarete mi atılsak hahaha

 4. Merhabalar, bahsettiğiniz haritayı bende Taobao.com’dan aldım Çin’de yaşadığım için temin etmesi çok kolaydı. Harita çok keyifli imkanınız varsa mutlaka edinin feci gaza getiriyor..

 5. Türkiye’de bir yerde satılıyor mu o harita bilmiyorum, ama Aliexpress’te buradaki sitenin yarı fiyatından da ucuza ücretsiz kargo seçeneğiyle gördüm kontrol edince şimdi. Gerçekten güzel fikirmiş!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın