Yolculukta Adilik Sanatı

Biraz gerçek biraz şakayla karışık yolda nasıl pislik yaparım, adileşirim diye merak mı ediyorsunuz? Sizler için itina ile deneyimledim. Tümü yaşanmış gerçek hikayelerden alıntıdır.
Yolculuk boyu her zaman kazanan olmanız için 5 altın kural:

kafe-rakija

1) Yol arkadaşınız ile dinlenmek, yorgunluk atmak için kafeteryaya veya bara oturdunuz. Sipariş verdiğiniz esnada yol arkadaşınız tuvalete mi gitti? Kendinize soğuk bir bira arkadaşınıza ise çay söyleyin.
2) Su şişelerini doldururken el çabukluğu ile arkadaşınızın çantasındaki şişelere öncelik tanıyın. Böylece arkadaşınız suları taşıyarak sizi zahmetten kurtarır.
3) Yolda her zaman su içmek için öncelikli davranın. Böylece çantanızdaki suyu içerek ve arkadaşınıza da ikram ederek ağırlığınızı hafifletirsiniz.
4) Kamp kuracağınız zaman çadırı kurmak için herzaman gönüllü olun. Böylece yemek hazırlama işini arkadaşınıza paslarsınız.
5) Çadır kurma işi başarılı olmaz ise yemek yapmaya gönüllü olun ki bulaşık yıkama işi arkadaşınıza kalsın.

Tabii bütün bunlar seyahatimiz boyunca biraz eğlence biraz da şaka olarak bizi gülümseten haller.

Sizler de seyahatiniz sırasında bunlara benzer durumlarla karşılaştınız mı?

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

4 YORUM

  1. valla çadırıda ben kuruyorum yemeğide ben pişiriyorum bulaşığıda ben yıkıyorum fakat hepsini yaparken zevk alıyorum biri olsa bile yanımda yaptırmam milyonlarca liralık trangia setimi çizer falan allah korusun.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Takip Edin

14,646BeğenenlerBeğen
5,046TakipçilerTakip Et
7,587TakipçilerTakip Et
1,070AbonelerAbone

Yeniler

Hoşunuza Gidebilir