Yeni Başlangıç – Yürümek

0

Fransız hemşire ve gezgin Sandrine. 6 ayda Fransa, Isviçre, Italya, Hirvatistan, Karadağ ve Sırbistan rotasını izleyerek yürümüş. 5 arkadaş başlamışlar yola. Yolculuk bu kolay değil her zaman anlaşmak. Vakit gelmiş ayrılmış yolları.
CS üzerinden ortak arkadaşımız sayesinde tanışma fırsatı bulduk. Rudnik’te kaldığım Porodica Bistrih Potoka’ya geldi. Asıl planı Rusya’ya geçip Trans-Siberian ile Çin’e geçmek buradan da güney asya’ya devam etmek.

otostop

Kısa süre içinde güzel bir arkadaşlık kurduk. Iki hafta Rudnik’te kalıp birlikte Belgrad’a geldik. Geçen gün planlarımızı gözden geçirirken Rusya’ya iki ay sonra gideceğini söyledi. Şakayla karışık “yürüyelim birlikte” dedim. Güneye inelim dedi. Haritayı actik ve rotayı belirledik. Cacak, Karadağ, Arnavutluk rotasını hazırladık. Yaklaşık 450km yolu bir buçuk ayda yürümeyi düşünüyoruz. Acelemiz yok kaplumbağa misali evimiz sırtımızda yavaş yavaş ilerleyeceğiz.
Rotanın detaylarını birkaç gün içinde yazacağım.

Paylaş
Önceki İçerikBozidar MANDIC – Boshko
Sonraki İçerikSonunda Uzice
Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.
Google+

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın