Sırt Çantası İle Yürüyerek Seyahat

4

Sırt çantası ile yürüyerek seyahat fiziksel zorluğundan daha çok ruhsal zorluklar barındırmakta. Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk rotasını izleyerek Makedonya‘ya kadar sırt çantamızla birlikte adım adım 1000 km’den fazla yolu yürüyerek 5 aylık bir seyahat gerçekleştirdik. Yol boyunca köprüler, barajlar, ormanlık alanlar, dağlar, tepeler aştık. Turistik rotalarında dışında yürüyerek bilinmeyen köyler, kasabalar keşfettik. Çok güzel arkadaşlıklar kurduk.

Paylaş
Önceki İçerikKaradağ Gastronomi Rotası
Sonraki İçerikSeyahat Çantasında İlk Yardım Seti
Güneş AKDOĞAN
10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+

4 YORUM

  1. hayalimdeki gezi benim planım güney afrika ve güney amerikayı yürüyerek gezmek. güney afrika için güvenlik problemlerini çözebildiğim an yola çıkmayı planlıyorum.

    • Güney Afrika gerçekten de sıkıntılı bir bölge. Oraya gitmiş olanların hikayelerinden faydalanabilirsin.
      Güney Amerika ise yürüyerek geçmek için çok zorlu bir doğaya sahip. Orada bisiklet veya motosikleti daha çok tercih ediyorlar.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın