Ülkelere Göre Evler

Farklı coğrafyalara seyahat etmek aynı zamanda farklı ülkelerde yaşayan insanların yaşamlarına da tanık olmayı beraberinde getiriyor. Coğrafi şartlar, geçmişten günümüze uzanan gelenekler, toplumsal değer yargıları sadece yaşamı değil aynı zamanda evlerimizin de tarzını belirler. Japonlar az eşyaya sahip evleri, Fransızlar sanatsal dekorları, Türkler ise özenle hazırlanmış ve her daim hazır tutulan misafir odaları ile tanınır. Ülkelere göre evler sandığınızdan çok daha büyük farklılıklar gösterir. Bu sebeple seyahat ederken fırsatını bulduğunuz her an orada yaşayan birisinde misafir olmak, evinde vakit geçirmek size düşündüğünüzden çok daha fazla bilgi sunacaktır.

Ev tasarımları konusunda hizmet veren Homify sitesi yaptığı geniş çaplı araştırma ile ülkelere göre evlerin profilini çıkarmış. Yaklaşık 3 milyon kullanıcısından topladığı verileri derleyip Almanya, Arjantin, Brezilya, Hindistan, Türkiye, Japonya gibi ülkelerde tercih edilen evlerin tarzlarını belirlemiş. Bu sene dağ köyüne yerleşmeyi düşündüğüm için müstakbel evimle ilgili hayallerimi plana çevirme aşamasındayım. Hazırlanan infografikte  İspanyol ev tarzı favorim oldu. Keyifli oturma odası, güzel banyo ve rahat yatak odasına kim hayır diyebilir ki?

Dünya nasıl yaşıyor? homify

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

2 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Takip Edin!

14,477BeğenenlerBeğen
12,107TakipçilerTakip Et
8,491TakipçilerTakip Et
1,100AbonelerAbone

Yeniler

Hoşunuza Gidebilir