Türkiye’de Araçla Gidilecek 5 Rota

3

5. TEKİRDAĞ, UÇMAKDERE

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde bulunan Uçmakdere ile sevgili blog yazarı dostum Cüneyt Durhan’ın düzenlediği Trakya tanıtım gezisi sayesinde tanıştım. Geziye katılamamış olsam da sosyal medyadan an an takip etmiştim. Tüm gezi boyunca beni en çok şaşırtan yer Uçmakdere oldu. İstanbul’a bu kadar yakın bir mesafede, doğanın kalbinde yer alan bu eski Rum köyünün en büyük süprizi ise yamaç paraşütü yapılması.

Sizi şimdiden uyarıyorum… İstanbul’a bu kadar yakın mesafede bulunan muhteşem doğanın içinde, son derece ekonomik ücretlerle yamaç paraşütü yapmak yetmezmiş gibi üstüne bir gece de kamp kurarsanız şehre geri dönmek istemezsiniz.

Ulaşım: Uçmakdere’ye toplu taşıma ile ulaşmak maalesef zorlu bir seçenek. Tekirdağ’dan minibüsle ulaşmak mümkün olsa da haftanın sadece belirli günlerinde servis olduğu söyleniyor. Bu yüzden özel araçla ulaşım şart. İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanıp Kınalı çıkışından Tekirdağ yönüne devam etmeniz gerekiyor. Tekirdağ’ı geçtikten sonra Kumbağ’a devam edip burayı da geçerek orman yolundan önce Yeniköy ardından Uçmakdere’ye varabilirsiniz. İstanbul – Uçmakdere arası yaklaşık 180 km mesafede.

Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapmaya ne dersiniz? | Fotoğraf: Cüneyt DURHAN
Paylaş
Önceki İçerikKullanıma Göre Paten Çeşitleri
Sonraki İçerikLezzetli Kamp Çorbası Tarifleri
Güneş AKDOĞAN
10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+

3 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın