Booking.com
Eğlenceli, hayattan keyif alan gençlere kim kızabilir ki? (Temsili fotoğraftır)

Tipik Hostel Gezginleri

Seyahat edenler arasında hosteller özel bir öneme sahiptir. Neredeyse her hostel kendisine ait bir tarza ve buna uygun müşteri profiline sahiptir. Seyahat ederken bir çok farklı hostelde konaklama fırsatı yakaladım. Kimisi sessiz, sakin, kafamı dinlemek için harika bir ortama sahipti, kimisi toplu hareket edilen, geç vakitlere kadar kahkahanın, eğlencenin eksik olmadığı yerlerdi.
Her hostel birbirinden farklı olsa da Dünya’nın dört bir yanından yollara düşmüş, seyahat eden birbirinden farklı insanların bir arada bulunduğu yerlerdir. Farklı ülkelerden gelen, farklı dillere sahip, farklı kültürlere ait, farklı davranışlar sergileyen bu insanlarla bir arada olmaktan her zaman mutluluk duymuşumdur. Nadiren de olsa bunaldığım, sıkıldığım veya sabaha karşı kavga ettiğim de oldu ama tüm bu olanlar hostellerin harika atmosferlerini gözardı etmek için sebep olamaz.

Hostellerde konakladığınız zaman birbirinden farklı insanlarla ve olaylarla karşılaşacağınızı söylemek isterim. Hostelde konaklamanın temel kuralları olsa da bunlar bazı durumlarda esneyebilir. Karşılaşmanız olası gezgin tipleri arasından en çok hoşuma gidenleri, biraz da espriyle, tanıştırmak isterim.

Bu yazı tamamen kişisel gözlemlerime göre derlenmiş olup yüksek oranda genelleme ve espri taşımaktadır.

Yapışkan Şahıs

Adeta kapının önünde yaşayan tiplerden. | @ Mikesub
Adeta kapının önünde yaşayan tiplerden. | @ Mikesub

Çoğu hostelde karşılaşabileceğiniz, yüksek oranda sosyal hayata sahip sakinlerdendir. Sabah hazırlık mı yapıyorsunuz, bir yere mi gideceksiniz? O dakikada ne yapar eder sizin planınıza dahil olur.
Kapıdan çıkarken tesadüfe bakın ki o da kapının hemen önünde tam da sizin gideceğiniz tarafa gidecektir.
Hosteller yeni insanlarla tanışmak, birlikte hareket etmek için harika yerlerdir. Yine de insanlar arasında biraz sınır bulunmasında fayda vardır.İlginizi Çekebilir!

Acemi Gezgin Hataları ve Çözümleri

Hayalini kurduğunuz uzun bir seyahate çıkmak gerçekten fazlasıyla heyecan vericidir. Çantanızı toplarsınız, belgeleri kontrol edersiniz, …

2 Yorumlar

  1. Değişik ülkeleri gezmiş, hostellerde kalmış, ve bu insanlarla yaşamış gibi hissettim. Teşekkürler emeğinize sağlık 😊

  2. sağlıklı beslenme

    Baştan aşağı okudum harika bir yazı ve müthiş bir gözlem sizi tebrik ediyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir