Booking.com

Sırbistan’ın En Eğlenceli 5 Müzik Festivali

Müziği sevmeyen var mıdır? Peki ya müzik festivali sevmeyen? Bu iki soruya da evet diyorsan eğer bu yazıyı okumayı şimdiden bırakabilirsin sevgili okuyucu. Müzik ve festival sevenler ise okumaya devam edebilir.

Dünya’nın dört bir yanında yaz, kış devam eden çeşitli festivaller yapılıyor. Müzik festivali benim için her daim favori seçenektir. Bir çok müzisyeni aynı sahneden dinlemek, sadece müzik dinlemekle kalmayıp etraftaki aktivitelere katılmak, adeta bir şenlik havasında keyifli vakit geçirmekten hoşlanırım. Kim hoşlanmaz ki? Bu sefer Temmuz veya Ağustos aylarında Sırbistan’a seyahat etmek isteyenler için “Sırbistan’ın En Keyifli 5 Müzik Festivali” hakkında yazdım. Bol eğlenceler!

5- Belgrad Bira Festivali

Kesinlikle favori festivalim diyebilirim. Belgrad Bira Festivali için şehrin ortasındaki devasa yeşil alanda 5 gün süren müzik, bira, lunapark ve ızgaranın muazzam karışımı diyebilirim. Kar amacı olmayan bu ücretsiz festivalin en güzel yanı ise harika grupların sahne alması. Ağırlıklı olarak rock, punk, hiphop grupları olsa da Balkan müzikleri yapan yerli gruplar da yer alıyor.

5 gün boyunca süren festivalin en can alıcı grupları son gece sahne alıyor. Yüzbinlerce gencin – hayır abartmıyorum her sene toplam yarım milyon genç katılıyor – kızlı erkekli, biralar, boğma rakılar içerek keyif içinde eğlendiği bir şehir festivalini kaçırmayın derim.

Tarih: 17-21 Ağustos 2016
Yer: Belgrad, Usce
Detaylı Bilgi: http://www.belgradebeerfest.com/en

İlginizi Çekebilir!

Belgrad Toplu Taşıma

Belgrad’ın şehir merkezinde yer alan önemli noktalarını kesinlikle yürüyerek ziyaret etmenizi önersem de zaman zaman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir