Booking.com
samsung-galaxy-s5

Samsung Galaxy S5 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Akıllı telefon pazarında markalar arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Markalar, oldukça gelişmiş özelliklere sahip ürünlerini kullanıcıların memnuniyetine sunuyor.

Bu aralar Samsung cephesinde yine bir hareketlilik hakim. Galaxy S4’ün tanıtılmasının ardından 1 yıl geçmemesine rağmen, çok geçmeden Samsung Galaxy S5 telefonunu piyasaya sunacağı dedikoduları çıkmaya başladı bile.

Samsung Galaxy S5 bomba gibi özelliklerle geliyor

Merakla beklenen Samsung Galaxy S5 geliyor. Galaxy S4 ile elde edilen büyük başarı sonrasında Samsung, yeni modeli Galaxy S5’i yakın zamanda lanse edilmesi bekleniyor. Koreli Digitimes ve MSN Teknik bloglarında yazılanlara göre, yeni model suya, çamura ve toza karşı dayanıklı olacak.

samsung-galaxy-s5

Samsung  Galaxy S5 özelliklerinden en etkili olacağı ise parmak izi tanıması olacak gibi görünüyor. Samsung, en büyük rakibi Apple iPhone 5S’de kullandığı 64 bit çipten sonra, kendisi de onun ayak izlerini takip ederek kendisini geri bıraktı. Samsung yöneticilerine göre, Galaxy S4’de olduğu gibi 8 çekirdekli 64 bit çipler ARM mimarisiyle gelecek.

Digitimes’in haberine göre Samsung, ekran çözünürlüğünü müthiş derecede arttırıyor.  Gelişmiş düşük ışık performansı ve optik görüntü sabitleme ile güncelleştirilmiş 16 megapiksel bir kamera olması bekleniyor. Tahminlere göre de 2015 yılında Samsung 3840×2160 çözünürlükte görüntüler hazırlamış olacak. Ancak önümüzdeki yıl 2560×1440 çözünürlüklü ekranları görebileceğiz.

Alüminyum tasarımın kullanılacağı yine konuşulanlar arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Sony Xperia Z ile başlayan, su geçirmezlik özelliğine sahip telefonlar kervanına katılması beklenen Samsung, şu an piyasada olan suya ve toza karşı dayanıklı Galaxy S4 Active ile bu pazarda rekabet ediyor.

Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak?

Çıkışı ile büyük ses getiren ve satış rekorlarına imza atan Galaxy S4, akıllı telefon pazarında halen en popüler cihazlar arasında yer alıyor. Başarılı satış grafiklerine rağmen, yeni Galaxy S5 telefonun lansmanının, 2014 Ocak ayında yapılması bekleniyor

Yeni amiral gemilerini sunduğu Galaxy S ailesi ile ön plana çıkan Samsung, Galaxy  S5 modeliyle iPhone 5 karşısında daha güçlü çıkacak. Android işletim sistemi kullanacak Samsung S5, bu hamle ile akıllı telefon rekabetine yeni bir soluk getirecek.

İlginizi Çekebilir!

İznik Kano Festivali | 31 Mart 1-2 Nisan

Son yıllarda çeşitli yollar ile şehirden kaçmak isteyen kişiler giderek çoğalıyor. Bisikletle, trekking grupları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir