Sami ALTINAY – Gezip Gördüm

Haziran 1985 ‘te memleketim ve yaşadığım yer olmasından büyük gurur duyduğum Eskişehir’de doğdum. Tabi o zamanlar burası bu kadar turistik ve güzel değil , neyse.  Hugo ve Tolga Abi ‘yi, Ninja Kaplumbağaları izliyoruz derken önce ilkokul  , bana bir haller oluyor derken de lise bitti. Daha sonra kendimi taşı toprağı altın İstanbul’da “Yenicem Seni İstanbul !!” derken buldum . Baktım yenemiyorum ben de Fatih Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okudum döndüm. Tabi bu arada fırsat bu fırsat nereye param yetiyorsa ailemle, Doruk’la gezdim dolaştım. Bu sırada okul hayatı boyunca Amerika MBA hayalleri kuruyoruz ama bu iş olmayacak sanırım dedikten sonra en azından arkadaş 15 sene İngilizce okuduk ama Türkler neden böyle İngilizce konuşuyor ? doğru mu ? yanlış mı ? deyip Mustafa ile düştük Amerika yollarına. 4 ay dil eğitimi 3 hafta gezmeydi derken paşa paşa döndük Eskişehir’imize. Yaş geçmeden askere gidelim dedik , sağ olsun TSK benim gezmekten hoşlandığımı duymuş , görmemiştir deyip beni Ağrı, Dağdelen Hudut Karakolu’na gönderdi. Ha fena mı oldu olmadı 6 ay İran’ı izledim , bir de Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı’yla İshak Paşa Sarayı’nı gördüm. O da geldi geçti tekrar döndük. Artık Pınar’la ortak hayatı yaşamanın zamanı geldi deyip evlendik. Şimdide Eskişehir’de sıkıcı iş hayatına devam, öyle yani.

GezipGordum.com nereden çıktı derseniz baktım bloglar hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor insanlar bilgiye ulaşmak için daha fazla özen gösteriyor ben de elimden geldiğince herkese yardımcı olayım bu sırada da liseden beri hobi amaçlı devam ettiğim site tasarımı işni yapmış olayım dedim. Blogun içerik konusu zaten belliydi : geziler ve yaşadıklarım. Geziler öncesi ben de internette uzun araştırmalar yapmış birisi olarak şunları söyleyebilirim  ki nette bulabileceğiniz çoğu gezi sitesi aynı şekilde yapılmış. Kocaman kocaman resimler, tren gibi ince uzun sıkıcı sayfalar, kısacık bilgiler vs…   Bu yüzden yaptığım geziler hakkında benim gibi kaynak arayanlara faydalı olabilmek için bilgi ve tecrübelerimi elimden geldiğince GezipGordum.com üzerinden yayınlamaya karar verdim. Gezipgordum.com’un diğerlerinden  farkı ise gezilecek yerler hakkında detaylı bilgilerin yanında ,gezi noktaları hakkında tüyolar, yapmanız gerekenler, ulaşım,yeme-içme ve konaklama gibi önemli konularda da önemli bilgilerin bulunmasıdır.

Gezipgordum.com üzerinde yer alan tüm bu bilgiler umarım gezileriniz için çok faydalı olur ve gezilerinizin daha mutlu ve zevkli geçmesini sağlar.

Aklınıza takılan her konuda bana iletişim sayfası üzerinden yazabilirsiniz. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bu arada her gezinizle alakalı ufak tefek sizler de bir şeyler karalayın ki göreceksiniz ileri ki yıllarda gezi notlarınız okudukça sizlerin de çok hoşuna gidecek.

Bu arada sitedeki tüm içerikleri izinsiz kullanılamaz. Kullanmayın bozulurum 🙂 En azından alıntı yapın , adres gösterin.

http://www.gezipgordum.com

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.