Profesyonel Gezgin Meslekleri

0
Geri
Sonraki

Uçuş Ekibi

Uçuş ekiplerinin yaşam tarzı gerçekten de çok havalıdır. Sürekli dünyanın dört bir köşesine gidip farklı şehirlerde gezmek, farklı kültürleri, tatları deneyimlemek, ücretsiz uçak bileti, otel indirimleri, bulutların üstünde çalışmak bu mesleği kesinlikle çekici yapan detaylardır.

Listedeki diğer işlere göre çok daha zor bir meslek olduğunu da söylemek zorundayım. Çok sayıda kabin ve uçuş ekibinde görev yapan arkadaşım var. Eğitimlerinin, çalışma şartlarının ağırlığı bir yana sürekli hareket etmek, mevsimlerden, günlük rutinden tamamen ayrı bir hayat yaşamak çoğu zaman yalnızlığa sebep olabiliyor. Her şeye rağmen sürekli bir yerlere seyahat ederek hem iyi bir kazanç hem de çok ilginç deneyimler elde etmek için harika bir meslek olduğunu söylemeliyim.

Ortalama Kazanç: 1000 – 4000 $ / ay

Geri
Sonraki
KaynakMatthew Karsten
Paylaş
Önceki İçerikYol Sohbetleri: Frogs on Wheels
Sonraki İçerikDijital Gezgin Meslekleri
Güneş AKDOĞAN
10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın