Profesyonel Gezgin Meslekleri

2
Geri
Sonraki

Uçuş Ekibi

Uçuş ekiplerinin yaşam tarzı gerçekten de çok havalıdır. Sürekli dünyanın dört bir köşesine gidip farklı şehirlerde gezmek, farklı kültürleri, tatları deneyimlemek, ücretsiz uçak bileti, otel indirimleri, bulutların üstünde çalışmak bu mesleği kesinlikle çekici yapan detaylardır.

Listedeki diğer işlere göre çok daha zor bir meslek olduğunu da söylemek zorundayım. Çok sayıda kabin ve uçuş ekibinde görev yapan arkadaşım var. Eğitimlerinin, çalışma şartlarının ağırlığı bir yana sürekli hareket etmek, mevsimlerden, günlük rutinden tamamen ayrı bir hayat yaşamak çoğu zaman yalnızlığa sebep olabiliyor. Her şeye rağmen sürekli bir yerlere seyahat ederek hem iyi bir kazanç hem de çok ilginç deneyimler elde etmek için harika bir meslek olduğunu söylemeliyim.

Ortalama Kazanç: 1000 – 4000 $ / ay

Geri
Sonraki

2 YORUM

  1. merhaba, güzel yazılarınız için teşekkür ederim öncelikle. severek takip ediyorum 🙂
    dünyayı görmek, monotonluktan kaçmak, rutinden nefret etmek ve farklılıklara ve yeniliklere duyulan merak her zaman kişilik özelliklerim olmuştur ancak bunun için sağlam bir adım attığımı söylersem yalan söylemiş olurum. hala okuyor, hayal kuruyor, araştırıyor, ilham alıyorum. şu anda hemşire olarak çalışıyorum ve hemşirelik gezmeme yardımcı olabilecek ise bu harika olurdu. ancak gezgin hemşirelikle ilgili pek bir şey bulamadım internette, sınır tanımayan doktorlar programı harici yurtdışı imkanı bilmiyorum hemşirelikle ilgili. sizin bu konuda bir fikriniz var mı? cevabınız için teşekkürler ederim şimdiden, sevgiler.

    • Merhaba;
      Özel olarak bir bilgim yok maalesef. Özellikle sağlık konularında Fransızların çeşitli ülkelerde çalışan bir çok derneği mevcut. Gitmeyi düşündüğün ülkedeki meslek odasına veya ülkenin konsolosluğuna bu konuda başvurursan detaylı bilgi alabileceğini düşünüyorum.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.