Ana Sayfa Seyahat İpuçları Motivasyon Medeniyetten Uzak Kabileler

Medeniyetten Uzak Kabileler

Pintupi

Avusturalya'lı Pintubi İnsanları
Avusturalya’lı Pintubi İnsanları

Batı Avusturalya’nın Gibson Çölünün çok uzak ve medeniyetten uzak bir bölgesinde yaşayan Pintupiler Avrupa – Avusturalya toplumları ile karşılaşan son aborjin topluluğudur.
1984 yılında topluluğun geleneksel çöl yaşamından vazgeçen son üyeleri Pintupi Dokuzları olarak bilinmekte.
Pintupi’ler kendi gelenekleri ile taşrada doğa ile uyum içinde binlerce sene yaşadılar. Türk – Altay mitolojilerinde “Kabulgan” olarak bilinen form – şekil değiştirme (metamorfoz) geleneklerini de bu süre içinde yaşatmayı başarabildiler.

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

5 YORUM

  1. Ben de medeniyetten uzaklaşmak istiyorum , Bu insanlar ilk insanlar gibi sadece doğayla iç içe , karınlarını doyurup , hayatta kalmaya bakıyorlar..Şehir insanı iş , çevre , eğitim , rekabet , trafik vb bir çok sorunla boğusurken , onların yaşamı basit bir temel üstüne kurulu .

    • Benim hayalimdir bu…Ama medeniyet bizi terk etmiyor biz onu terk etsekte…Bir gün yapacağım ama evlenmeyecegim ve gideceğim buralardan…belkide başka bir gezegene.. kim bilir…

  2. Sentinelleri Matrix’ten biliyoruz ama bir topluluk olarak hiç duymamıştım. Tabi bu sanırım yine bizim olara taktığımız bir ad.

    Sırt çantamızı alıp oraya gitsek ne olur acaba? Canibal olmaları muhtemeldir.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Takip Edin

14,975Takip EdenBeğen
4,925Takip EdenTakip Et
6,113Takip EdenTakip Et
871AboneAbone Ol

Yeniler

Hoşunuza Gidebilir