Ana Sayfa Seyahat İpuçları Motivasyon Medeniyetten Uzak Kabileler

Medeniyetten Uzak Kabileler

Vietnam’ın Ruc İnsanları

Vietnam'lı Ruc Kabilesi Halen Mağaralarda Yaşamakta
Medeniyetten Uzak Vietnam’lı Ruc Kabilesi Halen Mağaralarda Yaşamakta

Quang Binh bölgesinin doğusundaki mağaralarda yaşamlarını sürdüren Ruc’lar ilk olarak Vietnam savaşı sırasından Kuzey Vietnam’lı askerler tarafından keşfedilmiş. Ruclar 17 farklı bölgede baştan başa 60 km’yi bulan muazzam düzenlenmiş mağara sistemleri inşa etmişler. Günümüzde kullandıkları mağaraların içinde Ruc topluluğunun sadece önde gelen yaşlıları dışında kimsenin bilmediği bir çok salon ve bölüm olduğu bilinmekte. İlk keşfinden bu yana Vietnam devleti Rucları başka bir yere taşımaya çalışmış fakat halen başarılı olamamış.

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

5 YORUM

  1. Ben de medeniyetten uzaklaşmak istiyorum , Bu insanlar ilk insanlar gibi sadece doğayla iç içe , karınlarını doyurup , hayatta kalmaya bakıyorlar..Şehir insanı iş , çevre , eğitim , rekabet , trafik vb bir çok sorunla boğusurken , onların yaşamı basit bir temel üstüne kurulu .

    • Benim hayalimdir bu…Ama medeniyet bizi terk etmiyor biz onu terk etsekte…Bir gün yapacağım ama evlenmeyecegim ve gideceğim buralardan…belkide başka bir gezegene.. kim bilir…

  2. Sentinelleri Matrix’ten biliyoruz ama bir topluluk olarak hiç duymamıştım. Tabi bu sanırım yine bizim olara taktığımız bir ad.

    Sırt çantamızı alıp oraya gitsek ne olur acaba? Canibal olmaları muhtemeldir.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Takip Edin

14,975Takip EdenBeğen
4,925Takip EdenTakip Et
6,113Takip EdenTakip Et
871AboneAbone Ol

Yeniler

Hoşunuza Gidebilir