GEZGİNLER VE SEYAHAT BLOGLARI

Yaşamlarını yolda sürdüren, yolculuklarını takip ettiğim uzaktaki dostlarımla yaptığım röportajları okumak için “Haftalık Yol Sohbetleri” bölümde bulunan başlıkları kullanabilirsiniz.

Sevdiğim Bloglar” bölümündeki başlıklara tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

En sonda yer alan “İlginç Hikayeler” bölümünde zaman zaman denk geldiğim ilginç kişilikleri ve başarılarını okuyabilirsiniz.

HAFTALIK YOL SOHBETLERİ

Aylak İlsu: Lakabındaki aylağa aldanmayın. Paraşütle atlıyor, tüple dalıyor, Afrika’nın derinlerindeki kabileleri ziyaret ediyor, Madagaskar’dan Yeni Zelanda’ya kadar geziyor.

Kerimcan AKDUMAN: En mutlu gezgin ödülünü kendisine veriyorum. Kah bir volkanın zirvesinde kah bir çölün ortasında, ne zaman nerede ortaya çıkacağı hiç belli olmuyor.

Tuğçe MAKARNACI: Bir başına, hem de kadın başına geziyor Tuğçe. Deneyimlerini blogunda paylaşıyor. Cesur olmanın güzelliğini gözler önüne seriyor.

Gökhan HEPŞEN: Asya seyahati denildiğinde aklıma hemen Gökhan geliyor. Yolculuğu boyunca kedi bakıcılığı gibi garip gönüllü işler de yapan Gökhan blogunda kendi gözünden yaşadıklarını paylaşıyor.

Evrim KANBUR: Shanghai’da yaşayan Evrim her fırsatta Asya’nın muazzam doğasıyla buluşuyor.

Emre DURMUŞ: Sadece yolculuk yapmakla yetinmeyip gittiği yerlerde fotoğrafçılık, sokak gösterisi, bileklik satmak gibi değişik işlerle de uğraşan, anlamayı ve öğrenmeyi motivasyon sayan genç bir arkadaş.

Gürkan GENÇ: Bisikletle İstanbul’dan Japonya’ya gittiği yetmemiş olacak ki yıllar sürecek bir Dünya turuna çıktı. Kıskanarak izliyorum.

Hale SARGIN: Güney Amerika’nın en keyifli gezgini ödülünü verdim kendisine. Her gittiği ülkede adım atılmadık yer bırakmayana kadar hunharca seyahat ediyor.

Erden ERUÇ: Hakkında söylenecek o kadar çok söz var ki. Dünya’nın çevresini tek başına sadece kas gücüyle dolaşan ilk insan desem ilginizi çeker mi?

Elif ÜZER: Güney Amerika’da bisikleti ve yoldaşı bir kediyle yolculuk yapıyor. Elif’in yolculuğu gerçek bir başarı ve dirayet örneği.

Woswos’la Güney Amerika: Güney Amerika’ya gidip eski bir Woswos minibüsü kebapçıya çeviren gençlerin ilginç hikayesi.

Canavar’ül Velosipet: Bisikleti sevdiren, kullandığı malzemeleri en ince ayrıntısına kadar anlatan, metroya bisikleti kabul ettiren, keyifli videoları ile bana bile bisiklet aldırmayı düşündüren canavar.

Dünya’nın Pedalı: Önce Avrupa’yı sonra Orta Asya’yı pedalladığı yetmezmiş gibi Çin’e kadar uzanan hikayesi ile Melih.

SEVDİĞİM BLOGLAR

Tek Başına da Olur – Gökhan Konaş

Seyahat Günlükleri – Şilan Küçükokur BARTEL

Fareli Köyün Hayalcisi – Uğur GÜÇARSLAN

Designer On The Road – Çağrı ÇANKAYA

Şimdi Gezelim – Başar KURTBAYRAM

İki Teker Üstünde – Melih AKDOĞAN

Yol Hiç Bitmez – Bekran SARSILMAZ

Çok Okuyan Çok Gezen – Sevil MERT

Şimdi Uzaklardayım – Çağlayan

Gezip Gördüm – Sami ALTINAY

Fotoğraflarla Biz – Serkan CAN

Gidip Görmeli – Esra ERSAL

Yolda Olmak – Kemal KAYA

Lezzetli Yolcular: Löplöpçüler

Dünya’nın Diğer Ucu

Fatih Yollarda

İLGİNÇ HİKAYELER

Gerçek Bir Süperkahraman: Aynebilim Aşevi

İstanbul’dan İstanbul’a Bir Dünya Seyahati

Ultra Maraton Koşucusu Alper Dalkılıç

Yürüyerek Dünya Turu Yapan 6 Seyyah

En Hızlı Yürüyüşçüden Tavsiyeler