Misafir

  0

  Çoğunlukla şehirlerin, ana yolların dışında köy ve kasaba yollarından yürümemin bir sebebi de bulunduğum ülkenin insanları ile tanışmak, sohbet etmek, hayatlarına misafir olmaktı. Şehirler ve turistik alanlar haddinden fazla yabancı ziyaretçi ile dolu olduğu için iletişim kurmak, özellikle de samimiyet açısından oldukça zordur.

  Makedonya‘da sadece bir kaç evin bulunduğu bir kırsaldan geçerken bizi görüp evine misafir eden bu aile yol boyunca bizleri ağırlayan, bizlere hayatlarının bir bölümünü açan, zaman zaman dertleşen, çoğunlukla neşeli sohbetler gerçekleştiren sayısız insandan sadece birisi. Yol boyunca insanların neler hissettiklerini, düşündüklerini, merak ettiklerini öğrenme şansına sahip olduk. Bunu başarmak yaşanan tüm zorlukları silip atmaya yetti.

  Makedonya

  Paylaş
  Önceki İçerikŞehir Dışına Seyahat Etmek İçin 5 Sebep
  Sonraki İçerikNefes Kesen Yürüyüş Parkurları
  Güneş AKDOĞAN
  10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+

  CEVAP VER

  Yorumunuzu yazın
  Adınızı yazın