En Uygun Seyahat Seçeneklerini Nasıl Bulursunuz?

Düzenli olarak seyahat eden kişiler için uçak tarifeleri, otel ve konaklama detayları ile restoran ve şehir içi ulaşım gibi konuların avantajlı olması önem taşır.  Yurt dışına çıkarken mali planınızı nasıl ayarlarsınız, en uygun fiyatlı uçak biletini nasıl bulursunuz, havaalanından kalacağınız otele ulaşımınız için en iyi yöntem hangisidir, alışveriş yaparken nelere dikkat edilmelidir gibi sorular akla gelir hemen. Bu soruların doğru yanıtlarını vermek, seyahatlerinizin hem rahat hem de daha ekonomik olmasına yarar. Kimse seyahate ya da tatile çıktığında planladıklarının dışında, tatsız bir gelişme yaşamak istemez. Bunun için de alınması gereken önlemler aslında basittir.

Siz de düzenli olarak seyahat eden biriyseniz yukarıda sözünü etmiş olduğumuz konularda bazı hazırlıklar yaparak seyahatinizin kendi isteklerinize uygun olmasını sağlayabilirsiniz.

Seyahat Öncesi Hazırlıklarınız

– Bir seyahat listesi hazırlamak ve bu listeye göre yapılması gerekenleri yerine getirmek işinizi kolaylaştıracak, zamandan ve paradan tasarruf etmenize yarayacaktır. Seyahatinizden en az bir hafta öncesinde bu hazırlıkları tamamlamaya çalışın. Son dakikaya bırakılan işler, zaman yetersizliği nedeniyle sizi strese sokacağından kafanızın karışmasına neden olabilir. Öncelikle mali planınızı detayları ile belirleyin ve bunun dışına çıkmayın. Uçak şirketlerinin sunduğu indirimlerden ve kampanyalardan yararlanın. Bu şekilde gidiş dönüş biletinizde yarıya varan oranlarda tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca online hizmet veren havaalanı taksi firmalarından, uçaktan indikten sonra otelinize ulaşım için bir teklif isteyebilir ve seyahatinize çıkmadan önce bunu da satın alabilirsiniz. Alışveriş ve restoran harcamalarınız için de belli bir seyahat bütçesi ayarlamanız ve bunun dışına çıkmamanız gerekir.

– Eğer seyahatinizi bir acente aracılığı ile yapıyorsanız, size sunulan tüm bilgileri tekrar gözden geçirmenizde ve tercihlerinize uymayan noktayı ya da noktaları seyahat acentesine zaman kaybetmeden bildirmeniz iyi olur. Uçuş, konaklama ve şehir içi ulaşım ile ilgili bilgileri dikkatle inceleyip, size verilen belgeleri en küçük detayına kadar okuyun. Böylece seyahatiniz sırasında isteklerinizin dışında bir durumla karşılaşmazsınız.

– Avantajlar sunan kredi kartı programlarını araştırın. Bazı kartlar çok seyahat eden müşterileri için cazip teklifler ve indirimler barındıran özelliklere sahiptirler. Örneğin çok alışveriş yapan bir seyahatsever iseniz harcamalarınızı taksitlendirerek ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz. Belli bir harcama limitinin üzerine çıktığınızda geçerli hale gelen hediyelere hak kazanabilirsiniz. Kartınızın türüne göre bu hediyeler arasında gidiş dönüş uçak biletleri de olabilir. Eğer herşeyin kusursuz olmasını isteyen bir seyahatçi iseniz, kartınızın yurt dışında bulunduğunuz süre içerisinde size yalnızca maddi kaynak olarak değil, bagaj ya da değerli eşyalarınızın kaybından, beklenmedik rahatsızlıklar sonucu gereken tedavi masraflarınızın karşılanmasına ve hatta size yurtdışında yaşayacağınız sorunlara karşı gerekli bilgiyi almanızı sağlayacak bir danışma hizmeti bile verebileceğini bilmelisiniz. Bu avantajlardan ve kolaylıklardan yaralanabilmeniz için sözleşmelerinizi iyice okuyup anlamanız ve sık seyahat eden bir kişi olarak bunlardan yararlanabilmeniz gerekir.

Seyahatlerinizle ilgili olan bu düzenlemeleri bir kez yaptıktan sonra her seyahatinizde tekrar gözden geçirerek uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hareket etmek hem yolculuklarınızın, tatillerinizin ve seyahatlerinizin daha kolay ve keyifli geçmesini sağlar hem de size tasarruf ettirir.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.