Dijital Gezgin Meslekleri

2

Teknolojinin gelişmesiyle yepyeni iş tanımları da hayatımızın bir parçası oldu. Eskiden adını bile bilmediğimiz yepyeni kazanç imkanlarına artık sahibiz. Dünya turu yaparken ofisten bağımsız çalışıp para kazanmak isteyenlerin en popüler tercihleri dijital mesleklerden birisi oluyor. Mekandan bağımsız kazanç ile dünyanın herhangi bir yerinde çalışmak için bilgi, beceri, bilgisayar ve bir internet bağlantısı yeterli olacaktır.

Geri
Sonraki

Serbest Çevirmen

Çevirmenlik yapmak için anadilinizin yanında en az bir dile gerçekten hakim olmanız gerekir. Üniversitede yabancı dil bölümünden mezun olanlar bu konuda oldukça şanslı. Tercüme bürolarından aldıkları belgelerin, kitapların çevirisini bilgisayarda yapıp eposta ile yollayarak geçimini sağlayan çok sayıda insan var.

Fakat bunu gözünüzde büyütmenize de gerek yok. Dünyayı gezerken ağır bir felsefik romanı, bürokratik belgeleri ya da akademik araştırmaları çevirmekle uğraşmak kulağa pek hoş gelmez. Turistik bölgedeki bir kafenin, restoranın menüsü, dilinizi konuşan turistlere tur satan bir acentanın katalogları, Türkiye pazarına girecek bir web sitesinin içerikleri çevirmenlik yapmak için karşınıza çıkabilecek çok sayıda seçenekten sadece bir kaçı.

Serbest çevirmenlik hizmeti sunacağınız çok sayıda web sitesi de bulunuyor. Bu sitelerde oyun, web sitesi veya basit belgelerin çevirilerini belli miktar para karşılığında yapmanız mümkün.

Yabancı diliniz ne kadar iyi ise kazanacağınız miktar da o kadar iyi olacaktır.

Ortalama Kazanç: 0.01 – 0.04 $ / Kelime

Geri
Sonraki

2 YORUM

  1. peki nasıl pazarlayacağız projelerimizi? ben bu işin içindeyim ve daha da ilerletmek istiyorum ama nasıl para kazanabilirim ofisim olmadan? nerelere satabilirim yaptığım şeyleri?

    • İşin pazarlama kısmı kuracağınız bağlantılarla, sosyal medya ve iş ilişkileri ile mümkün olabilir. Yapacağınız işe uygun ajanslarla iletişime geçmek, ortak projeler yapmak da faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.