Designer On The Road – Çağrı Çankaya

0

Çağrı Çankaya 1 Ocak 1984 yılında Bursa’da doğdu. Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümünden sonra İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu ve İstanbul’da çeşitli reklam ajanslarında Burger King, Alfa Romeo, Aygaz, Danone, Iveco, Avea, Hillside, Sinema TV gibi markaların büyük reklam kampanyalarında sanat yönetmeni olarak çalıştı. Yaklaşık 3 senelik İstanbul macerasından sonra hayalindeki yaşamın bu olmadığına karar vererek istifa etti ve birikim yapmadan sadece tasarım gücünü kullanarak hayatta kalacağı bir dünya turu projesine başladı.

Çağrı ÇANKAYA | designerontheroad.com
Çağrı ÇANKAYA | designerontheroad.com

Kendine Designer on the road adını vererek sırasıyla; Hindistan, Tayland, Vietnam, Güney Kore, Ukrayna, Çin, Endonezya, Malezya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika, Honduras, El Salvador ve Guatemala’da tasarım, reklam ve oyun geliştirme şirketlerinde çalıştı. Son iki yıl içinde Lowe, Mc Cann Erickson, Young & Rubicam, JWT, Havas, Euro RSCG, Leo Burnett, Continuum gibi büyük global şirketlerden lokal ve butik ajanslara kadar tasarımın olduğu her yere gidip ayrım yapmadan tasarım çözümlemelerinde bulundu. Çeşitli oyun ve tasarım dergilerinde editörlük yaptı. Halen iki uluslararası tasarım dergisinde her ay kendi sayfalarını yazıyor ve yeni projelerini rotası olan Avrupa ülkelerinde yolculuğuna devam ediyor.

Paylaş
Önceki İçerikEkonomik Seyahat İpuçları Geo Saison Ekim Sayısında
Sonraki İçerikDünyanın En İlginç Hostelleri
Güneş AKDOĞAN
10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın