Cam Köprü, Çin : Sakın Aşağıya Bakma!

1

Çin’deki cam köprü çok kişi tarafından duyulmamış olsa da en çılgın yapılar arasında yer almakta. Camda yürüyüş fikri kulağa pek normal gelmiyor. Peki bu cam deniz seviyesinden binlerce metre yüksekte ise? O kadar yüksekte üstünde yürünecek bir camın ne işi var dediğinizi duyar gibiyim.

Çin’in Zhangjiajie Milli Parkı’nda bulunan cam köprü ziyaretçilerin cesaretlerini sınamak için yapılmış gibi duruyor.

Çin’in Hunan bölgesinde bulunan Tianmen dağının sert yamacına kurulan 6 cm kalınlığında cam köprü denizden 1,430 metre yükseklikte ve 60 metre uzunluğunda. Sadece 1 metre genişliğe sahip cam köprü üzerinde yürümek gerçekten de cesaret gerektiriyor. Bulunduğu yamacın etrafında dolanan köprü macera arayanlara cesaretlerini sınama imkanı sunuyor. Köprüden geçmek isteyenler camın temizliğini kolaylaştırmak için ayaklarına bir tür galoş takmak zorundalar.

Dağın ve çevrenin manzarasının keyfini çıkarmak için harika bir yöntem olarak uygulamaya konsa da ziyaret edenler göründüğü kadar kolay bir yürüyüş olmadığı yönünde hemfikir.

cam-kopru-1

Paylaş
Önceki İçerikGez, Gör, Anla – Bölüm 1 : GEZMEK!
Sonraki İçerikYürüyerek Seyahat : En Yavaş Seyahat Şekli
Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.
Google+

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın