Çantamızı Nasıl Topluyoruz

2

Uzun süreli seyahatlerin en büyük zorluğu çanta hazırlamasıdır. Buradaki özneler Ben ve Sandrine olunca durum iyiden iyiye zorlaşıyor. Nasıl başardığımızı bilmeden dakikalar içinde bulunduğumuz odayı eşyalarımızla savaş alanına çevirme gücüne sahibiz. Aynı şekilde kısa süre içinde tüm yayıntıyı iki sırtçantasına tepme gücüne de sahibiz.

İhtiyaç duyulan eşya sayısı süre ile doğru orantılı olarak artmakta. Fakat sırtımızda yüzlerce kilo taşıyamayız. En az sayıda malzeme ile en uzun süre yolculuğu başarmak oldukça zor. İtiraf etmeliyim ki seyahatim uzadıkça çantamda taşıdığım eşyalar azalmakta.

Hedefim 30 lt bir sırtçantası ile yıllarca seyahat edebilmek.

Paylaş
Önceki İçerikEkonomik Seyahat İçin 30 İpucu
Sonraki İçerikŞehir Dışına Seyahat Etmek İçin 5 Sebep
Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.
Google+

2 YORUM

  1. Selamlar,

    Biraz daha detaylı bir sırt çantası analizi yapabilmeniz mümkün mü ? Mesela 30 litre hedeflemişsiniz şu an kaç litrelik bir çantanız var? Bir de sizin çantanızda temel olarak neler var, nelerin ekstra olduğunu düşünüyorsunuz ?
    Markalar hakkında bilgiye sahipseniz bunu da paylaşsanız.

    İyi yolculuklar!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın