Bozidar MANDIC – Boshko

0

Çok basit Ingilizce’si ile Boshko kısa hayat hikayesini paylaşıyor benimle.

18 yaşında birçok arkadaşı ile birlikte komün kurarak ortak hayata başlıyorlar. Arkadaşları arasında şu anda çok ünlü olan yazarlar, şairler ve sanatçılar da var. 8. sınıfa kadar okula devam etmesine rağmen yaşadığı komün içinde şiiri, edebiyatı, sanatı öğreniyor. 3 yıl kadar bir süre ilk şiir denemelerini yazıyor. Zamanın politik baskıları yüzünden kendisi ile birlikte komünde yaşadığı arkadaşları protesto amaçlı sanat ve edebiyattan uzak duruyorlar. 10 sene kadar hiçbirşey okumadığını, yazmadığını belirtiyor.

31 yaşına geldiğinde tekrar yazmaya başlıyor. Şu an yaşadığı eve yerleşerek sanat ve edebiyata, kendi deyimiyle yaratmaya tekrardan başlıyor. Şu an 60’lı yaşlarında.
Zaman zaman yalnız olmaktan ve yaşının ilerlemesinden yakınmakta. Vücudunun yaşlandığını yeni yeni farkettiğini ve fiziksel değişimlere dikkat etmeye başladığını belirtiyor.
“Halen kendimi, vücudumu genç sanıyorum. Ama yaşlı bir bedende yaşamayı öğrenmek zorundayım artık” diyor gülümseyerek.

**Boshko’dan Inciler**
Dinlenmek –> small holiday
Acı yemek –> angry food
Düzenlemek –> making harmony
My mother is not my father.
My life is difficult but beautiful 🙂
Fakir adamın temel yiyeceği yağdır. Tok tutar. 🙂

Paylaş
Önceki İçerikPorodica Bistrih Potoka
Sonraki İçerikYeni Başlangıç – Yürümek
Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.
Google+

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın