Belgrad’ın En Güzel Kafeleri

Şehrin dört bir yanını sokak sokak dolaşmış biri olarak bu konuda biraz ahkam kesip Belgrad’ın en güzel kafeleri hakkında yazdım. Belgrad’ın en sevdiğim yanı dört bir yanda birbirinden güzel kafelerinin olması. Her zevke uygun bir yer mutlaka bulunuyor. Çoğu kafe özgün tarzıyla ilgi odağı oluyor. Bazen güzel kahvelerin tadına bakmak, belki yanında bir likör ya da tatlı ile keyiflenmek, bazen vakit geçirmek veya sadece aylaklık yapmak için çok güzel mekanlar var.

Belgrad kafelerinin çoğu ufak mekanlardır. Her birinin müdavimleri bulunur. Genelde kafe sahibinin arkadaş çevresi buralara takılır. Bu yüzden kafelerde dost canlısı, güler yüzlü atmosfer hakimdir. Çalışanlar müşteriyi darlamaz, çoğu zaman arkadaşınıza kahve içmeye gittiğinizi hissedebilirsiniz.

Belgrad’ın En Güzel Kafeleri

Eklektika 40

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

İzmir Karataş’ta Kırk Merdiven adlı bir kafe var. Müdavimleri boldur. O kafenin kardeşi de Belgrad’ın merkezinde Eklektika 40 adlı kafe oldu. İzmir’den Halil abinin işlettiği bu yol üstü kafede leziz kahvelerin ve likörlerin yanısıra çok güzel demlenmiş, ince belli bardaklarda çay da içebilirsiniz. Şehrin diğer her mekanındaki gibi sallama çay değil, bildiğiniz demli çay, evet 🙂

Adres: Kneginje Ljubice 7, Belgrad

Instagram: Eklektika 40

Kafeterija

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Nostaljik lezzetlerden vazgeçemeyen kesim için Kafeterija fazla modern gelebilir. Ancak klasik kahve lezzetlerinin eskide kaldığı düşünüldüğünde size sunduğu yeni tatların büyüsüne kapılmanız an meselesi. Kahvenin tam anlamıyla bir sanat eseri olduğunu burada anlamanız mümkün. Özenle çekilen çekirdeklerin damaklarınızda bıraktığı etkiden uzun süre çıkamayacağınızı garanti edebilirim.

Belgrad, Novi Sad ve daha bir çok farklı yerde şubeleri mevcut.

Adres: Žorža Klemansoa 10, Dorcol, Belgrad

Web Sitesi: Kafeterija

Amélie Kafe

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Sırp başkentinin yalınlığında kaybolmak ve kendinizi farklı kültürlerle tanıştırmak oldukça heyecan verici! Eğer lezzetli kahvelerin yanı sıra rahatlık arıyorsanız tam da yerine geldiniz demektir. Sadece kahveleriyle değil kokteyl ve meyve sularıyla da beklediğinizden daha fazlasını bulabilirsiniz.

Adres: Toplicin Venac 4, Belgrad

Blaznavac Kafe-Bar

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Dış mimariyi süsleyen dev pembe bıyıklar, mekanın içini görmeniz için en geçerli sebep bana kalırsa. Dorćol tarzını bilen kişilerin bile beklediğinden öte bir yer. Gündüzleri sakin bahçesinde kahve, kokteyl ya da bira eşliğinde sohbet edebilir, akşamları ise deli dolu partilerinde eğlenebilirsiniz.

Kokteyl ve diğer lezzetler için geniş bir yelpaze arıyorsanız burası tam da size göre! “Ben biradan vazgeçmem” diyenlere müjde! Burada üst düzey bir hizmet var.

Adres: Kneginje Ljubice 18, Belgrad

Leila Records

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Leila Records şehirdeki en sevdiğim kafedir. Belgrad’a geldiğiniz zaman göreceğiniz tüm enteresan şeylere hazırlıklı olun derim. Gezdikçe beklentilerinizin üstünde şeyler bulmanız mümkün. Ufak fakat keyif dolu bu plak kafede bazen bir konser, bazen tiyatro oyunu veya deli dolu bir gösteriye denk gelmeniz olası.

Plak koleksiyonu yapmak isteyen ve bunun için yoğun bir çaba gösteren kişilere için dip not; Leila aynı zamanda plak dükkanı. Bölgenin de en iyi hizmetine sahip.

Adres: Gospodar-Jevremova 6, Belgrad

Centrala

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Haftanın her günü fazlasıyla yoğun olan mekan entelektüel kişilerin de bir araya gelip çeşitli toplantılar yaptıkları bir alan. Belgrad’ın en iddialı mekanlarının başında yer alır. Kültür, sanat ve kahvenin bir arada olmasından daha güzel ne var ki?

Adres: Simina 6, Belgrad

Coffee, Tea & Symphaty

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Hayat telaşından kaçıp kendini kafeinle ödüllendirmek herkesin hakkı! Şehrin tam merkezinde yer almasına rağmen kargaşadan fazlasıyla uzak. Zaman zaman çalışmak için buraya kaçarım. Estetik mimarisi adeta tasarımcılar ilham olacak türden. Güzel havalarda terasın manzarasından da faydalanabilirsiniz.

Adres: Balkanska 2, Belgrad

Skupština

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri – Yolda Kal

Adını duyduğunuz an Ulusal meclisle karıştırılma olasılığı oldukça fazla. Ama bu yanılgıya düşmeyin derim. Gündüzü ve gecesi ayrı güzel olan mekan sadece içecekleriyle değil pastalarıyla da lezzet şöleni vaad eder.

Adres: Vlajkovićeva 11, Belgrad

Greenet

Belgrad'ın En Güzel Kafeleri | Greenet
Belgrad’ın En Güzel Kafeleri | Greenet

Belgrad’ın bir kaç noktasında Greenet kafe görme ihtimaliniz var. Kahve deneyiminizi farklı bir boyuta taşımak isterseniz mutlaka buraya uğrayın derim. Kendi kavurdukları birbirinden farklı kahve seçenekleri arasında seveceğiniz bir tanesi mutlaka vardır. Evde hazırladığım kahve için kavrulmuş çekirdekleri de buradan alıyorum. . Güler yüzlü personellerin hizmetine hayran kalmamak elde değil.

Adres: Nušićeva 4, Belgrad

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.