Yeni Oyuncak

Seyahatimin önemli bir kısmını yol boyunca çekeceğim görüntülere ayıracağım. Bu yüzden de yeni bir kamera alma zorunluluğu ortaya çıktı. Birkaç araştırma yaptıktan sonra film sektöründe çalışan arkadaşların da tavsiyesi ile Panasonic SDR-H85 almaya karar verdim. Bu kameranın benim için en güzel özelliği manuel kullanıma imkan sağlaması ve çok iyi çalışan 78x optik zoom özellikleridir. Bunların yanında 3 sn. ön-çekim özelliği ve çok hafif, taşınması kolay olması da çok güzel özelliklerinden. Benim için en büyük avantajı ise üstünde bulunan 80gb harddiske kayıt yapabiliyor olması. Böylece yaklaşık 70 saatlik çekimi ayrı bir diske ihtiyaç duymadan yanımda bulundurabileceğim.

Çekeceğim videoları paylaşmak için ise kendime hemen bir Vimeo hesabı açtım. Bunun en büyük sebebi ise Vimeo‘nun site olarak seçici ve genel anlamda kaliteli yayınların varlığı oldu.

Yeni kameram ile yaptığım deneme çekimini hemen paylaşıyorum.

Us and Them from Gunes AKDOGAN on Vimeo.

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

SIK SORULAN SORULAR

Sitemin iletişim bölümünden ve sosyal medya hesaplarımdan aldığım mesajlara elimden geldiğince çabuk ve detaylı cevap …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir