Ana Sayfa / Seyir Defteri / Yeni Başlangıç – Yürümek
otostop

Yeni Başlangıç – Yürümek

Fransız hemşire ve gezgin Sandrine. 6 ayda Fransa, Isviçre, Italya, Hirvatistan, Karadağ ve Sırbistan rotasını izleyerek yürümüş. 5 arkadaş başlamışlar yola. Yolculuk bu kolay değil her zaman anlaşmak. Vakit gelmiş ayrılmış yolları.
CS üzerinden ortak arkadaşımız sayesinde tanışma fırsatı bulduk. Rudnik’te kaldığım Porodica Bistrih Potoka’ya geldi. Asıl planı Rusya’ya geçip Trans-Siberian ile Çin’e geçmek buradan da güney asya’ya devam etmek.

otostop

Kısa süre içinde güzel bir arkadaşlık kurduk. Iki hafta Rudnik’te kalıp birlikte Belgrad’a geldik. Geçen gün planlarımızı gözden geçirirken Rusya’ya iki ay sonra gideceğini söyledi. Şakayla karışık “yürüyelim birlikte” dedim. Güneye inelim dedi. Haritayı actik ve rotayı belirledik. Cacak, Karadağ, Arnavutluk rotasını hazırladık. Yaklaşık 450km yolu bir buçuk ayda yürümeyi düşünüyoruz. Acelemiz yok kaplumbağa misali evimiz sırtımızda yavaş yavaş ilerleyeceğiz.
Rotanın detaylarını birkaç gün içinde yazacağım.

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

ev

İLK GÖRÜŞTE AŞK: LIZARDVILLE

Merhaba gençler; Bu sefer köydeki evim hakkında yazmaya başlıyorum. Uzun zamandır yapmam gereken ama hep …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir