Tarihe ve Gastronomiye Yolculuğun Mola Yerleri: Adana Otelleri

Tarihi, 3000 yıl öncesine kadar uzanan ve Hititler gibi sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Adana, tarihî zenginliğinin yanı sıra, doğal güzellikleri ve dillere destan mutfak kültürüyle de önemini koruyor. Konforlu konaklama ve mükemmel hizmet anlayışıyla öne çıkan Adana otelleri; şehre, iş ya da seyahat amacıyla gelen herkes için uygunluk sunuyor.

Akdeniz insanının sıcaklığının en iyi şekilde gözlemlenebileceği Adana, dört mevsim ziyaret edilebilecek mevsim koşullarına sahip olmasıyla birlikte, gezilip görülebilecek çok sayıda tarihi ve doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, yıl boyunca gerçekleştirilen kültürel faaliyetler ve Türkiye’nin önde gelen sanat festivalleri, Adana’nın zenginlikleri arasında sayılıyor.

Şehrin merkezini ve ilçelerini ziyaret edebilecek imkanı olan konuklar gezilerine; Adana Atatürk Evi, Adana Arkeoloji Müzesi ve Adana Etnografya müzesiyle başlayarak şehrin, kültürel dokusunu rahatlıkla gözlemleyebiliyor. Tarihe meraklı olan konuklar ise merkeze 26 kilometre mesafedeki Misis Mozaik Müzesi’ni görmeden şehirden ayrılmıyor. 100 yılı aşkın süredir ayakta kalan Varda Köprüsü, 500 yıldan bu yana ihtişamından bir şey kaybetmeyen Adana Ulu Cami ve halkın, Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılanlı Kale, görülmeye değer yerlerden olmayı başarıyor.

Adana gezilerinin lezzet durakları haline gelen geleneksel yapıdaki restoranlar, “Adana Kebabı” ve “Şalgam Suyu” gibi kente özgü sayısız yemek, tatlı ve içecekle, konuklarını memnun ediyor. Ayrıca, büyük restoranların yanı sıra şehrin dört bir yanında bulunan ve Adana’ya özgü diğer lezzetleri özenle hazırlayan lokantalar, Adana ziyaretlerinin daha sık yapılmasına vesile oluyor.

Birbirinden lezzetli yemeklerin, hayranlık uyandıran tarihi zenginliklerin ve sayısız aktivitenin merkezi olan Adana’da şehrin kendine özgü yapısını ve güzelliğine doyasıya yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Alo Bilet Hattı ile En Ucuz Thy Uçak Biletleri

Uçak yolculukları özellikle uzak mesafeler için sıklıkla tercih edilir. Yolculuk öncesi ve uçuş boyunca hava yolu şirketlerinin …