Sırbistan’ın En Eğlenceli 5 Müzik Festivali

1- Guça Trompet Festivali

Sırbistan’ın hatta belki de müzik festivallerinin en çılgını kesinlikle Guça Trompet Festivalidir. Bu konuda abarttığımı düşünmeyin sakın. Giden bir pişman, gitmeyen bin pişman. Sırbistan’ın ufak ve yıl boyunca sakin Guça kasabasında yapılan bu festival 50 yıldan uzun bir geçmişe sahip. Festival demek pek doğru olmayabilir zira koca bir haftayı kapsayan bu etkinlik Dünya’nın dört bir yanından gelen trompetçiler arasında düzenlenen bir yarışma aslında.

Sabah, akşam hiç durmadan tüm kasabayı saran trompet gruplarının müzikleri eşliğinde yerel lezzetler, danslar, uykusuz geçen günler ve tabii ki su yerine içilen boğma rakılar size Guça Trompet Festivali hakkında fikir verecektir.

Tarih: 10 – 14 Ağustos 2016
Yer: Guca
Detaylı Bilgi: http://www.gucafestival.rs/eng/index.php

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Srpski Holywood

Belgrad’tan güneye inen Ibar yolunun Rudnik ayrımına yaklaştıkça çıkılan rampanın sağ tarafındaki yamacın üstünde kocaman …