Sırbistan’ın En Eğlenceli 5 Müzik Festivali

2- Nisville Caz Festivali

Sırbistan’ın güneyinde, Makedonya sınırına yakın Niş şehrinde düzenlenen caz festivali ülkenin en iyi müzik etkinliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. 2016 yılında Joss Stone, Al Di Meola, Bill Evans gibi isimlerle birlikte onlarca caz müzisyeni ve grubu sahne alacak.

Festivalin ana etkinlikleri Niş kalesi içindeki sahnelerde sunulsa da şehir merkezinde yer alan 6 farklı sahnede birbirinden güzel grupları dinlemek mümkün. Caz konserlerinin yanında film ve tiyatro gösterimleri, sanat sergileri ve kitap standları gibi farklı kültürel etkinlikler de festivali zengin kılan öğelerden.

Tarih: 11-14 Ağustos 2016
Yer: Nis
Detaylı Bilgi: http://www.nisville.com/index.php/en/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Srpski Holywood

Belgrad’tan güneye inen Ibar yolunun Rudnik ayrımına yaklaştıkça çıkılan rampanın sağ tarafındaki yamacın üstünde kocaman …