Toskana, İtalya

Setur ile Toskana ve “Il Palio” Festivali

Michelangelo ve DaVinci gibi isimlerle yeni bir devir başlatan Floransa, Jül Sezar’ın Kleopatra’ya olan aşkı sebebiyle kurulmuş, tarih boyunca her türlü sanata ve mimariye ev sahipliği yapan bir şehirdir. Toskana turu için Floransa’ya vardıktan sonra karakteristik yerel bir restoranda gerçekleşecek öğle yemeği sonrası tüm bu güzellikleri Setur rehberi eşliğinde tanımaya başlayacaksınız.

Lucca ve Pisa Kulesi

Ünlü besteci Puccini’nin doğduğu, bisiklet şehri olarak da bilinen ortaçağ şehri Lucca, devasa kiliseleri ve çevresinde güzel kafeler olan Piazza Anfi Theatro “Tiyatro Meydanı” ile gezginlerin ilgi odağıdır. Bu meydanda dönem dönem canlı orkestra eşliğinde Puccini’nin eserlerini de dinlenebilir.

Pisa Kulesi
Pisa Katedrali ve Kulesi

Sekizyüz yıldan fazla bir tarihe sahip eğri Pisa Kulesi aslında Pisa Katedrali ve vaftizhanesinin çan kulesi olarak inşa edilmiştir. Mimar Pisano ailesinin bir eseri olan kule, daha yapımı esnasında eğrilmeye başlamış, bu hata telafi edilememiş ve yapı bu şekilde tamamlanmıştır. Tarih boyunca yavaş yavaş eğilme devam etmiş ve kule sayısız restorasyonla güçlendirilerek günümüze dek gelmiştir. Bugün sadece Pisa Kenti’nin değil, İtalya’nın da önemli ülke sembollerinden biridir.

San Gimignano

Ortaçağın Manhattan’ı olarak adlandırılan, surlarla ve kulelerle bezeli bir kent olan San Gimignano, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Üzüm bağları arasında kalan, ortaçağda ilk defa bankerliğin ve bankacılığın kurulmuş olduğu Siena kentinde kesme taş zeminli daracık sokaklarda gerçek bir ortaçağ kasabasında gezmenin keyfine varıp, şık ve kaliteli mağazalarda alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz.

İl Palio Yarışları

Bütün dünyadan ziyaretçi çeken ve kasabayı oluşturan semtleri temsil eden bakımlı, soylu atlar İl Palio Festivali’nde kendi mahallelerini onurlandırmak için kıyasıya koşarlar. Seyisleri düşse bile, eğer koşmaya devam edip birinci gelirlerse o senenin şampiyonu olurlar.

Chianti Bölgesi

Radda in Chianti, Greve in Chianti ve Castello Di Verrazzano “Verrazzano Şatosu” kalesini, tarihi şarap mahzenlerini görüp, bölgenin ürünü olan şarapları tadabilirsiniz.

Toskana, İtalya
Toskana, İtalya

Setur’un düzenlediği İtalya turları hakkında detaylı bilgi için Setur web sitesini www.setur.com.tr adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Lviv: Sanatsal Lezzetin Merkezi

Bir gezginin alabileceği en güzel hediye gidiş dönüş uçak bileti değilse nedir? Uçak biletinin kendisi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir