Ana Sayfa / Gezginler / Keşfetsene ile Keşfe Çıkın
Barış ve Taflan yolculuğun keyfini çıkarmayı amaç edinmişler.
Barış ve Taflan yolculuğun keyfini çıkarmayı amaç edinmişler.

Keşfetsene ile Keşfe Çıkın

Taflan Kandemir ile Barış Evrüke Keşfetsene ile seyahat sevenleri, ekonomik seyahat etmek isteyenleri, Dünya’nın uzak noktalarını merak edenleri keşfe çıkmaya davet ediyorlar.

Uzun yıllara dayanan dostlukları, ev arkadaşlıkları ve gezgin ruhlarıyla birlikte 2009’da yaptıkları interrail ile Dünya’ya bakışı değişmiş iki dostlar. Ekim 2013’te de seyahat tutkularını, paylaşmanın hazzı ile birleştirip Keşfetsene’yi kurup yayına aldılar. Bugüne kadar birçoğu birlikte, bir kısmı ayrı ayrı 30’dan fazla ülkede onlarca yeri gezen ikili; bireysel tecrübelerini naçizane rehber kıvamında seyahat siteleri Keşfetsene aracılığıyla her gün binlere ulaştırıyorlar.

Keşfetsene Blogunda Neler Var?

Seyahat rehberi, şehir rehberi, interrail rehberi ve makaleler gibi 4 ana bölümden oluşan platformlarında deneyimlerinden ve araştırmalarından yola çıkarak oluşturdukları güncel seyahat bilgilerini ve ekonomik seyahatin ipuçlarını yayınlıyor, yola çıkmanın, gezmenin o kadar da pahalı olmadığını anlatmaya çalışıyorlar. Kendi yaşam tarzı şekillerini sorgularken, “Okurlarımızın üzerinde onlara seyahat virüsü bulaştırma” gibi emellerinin olduğunu belirten ikili Avrupa’nın neredeyse tüm önemli şehirleri başta olmak üzere, Asya ve Afrika ile devam eden çizgide şimdilik 3 kıtadan 100’den fazla destinasyon yazısı yayınlamış.

Yurt içi seyahat notları ile Türkiye’deki şehirlerin derinliklerine inmeye çalışıyorlar. Keşfetmeye zamanı olmayanlara inat, gezmek için zaman yaratıyor ve tadını çıkarıyorlar. Aynı zamanda snowboard başta olmak üzere birçok etkinlik ile de hafta sonlarını değerlendiriyorlar. Gezi kültürü için bütçe ayıramadıklarından dert yanan geleneksel kitleye de bu işin inceliklerini anlatmaya ve o kadar pahalı olmadığını göstermeye çalışıyorlar. Bu yüzden sitenin kuruluş mottosu Ekonomik Seyahat Rehberi.

http://www.kesfetsene.com

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+
Önceki Esenkıyı Köyü, Hopa | Azlağa, Abuislah
Sonraki Arhavi Yolu ve Sıcakla Bunalmak

İlginizi Çekebilir!

siemreap

YOL SOHBETLERİ – EVRİM KANBUR

Yaşadığı şehir yüzünden kıskanarak takip ettiğim sevgili arkadaşım Evrim KANBUR bu hafta yol sohbetlerinin konuğu …

2 Yorumlar

  1. Taflan ve Barış’ı tanıdığım için çok mutlu oldum. Ekonomik seyahat hakkında detaya inerek doyurucu bilgiler vermekteler. Emeklerine sağlık.
    Sevgilerle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir