Ana Sayfa / Seyahat İpuçları / Seyahat Hazırlığı / Gezigoo : Facebook’un Seyahat Versiyonu
Gezigoo da ben de varım.
Gezigoo da ben de varım.

Gezigoo : Facebook’un Seyahat Versiyonu

Son yıllarda seyahat alışkanlıkları değişen Türk turistin Paris, Roma, Milano, Londra ve Barcelona gibi klasik yerler haricinde yeni yerler keşfettiğini fakat yeni nesil Türk gezginleri buluşturabilecek bir sitenin olmadığından yakınan Uzakrota.com‘un kurucusu Gökhan Erdoğan, yeni projesi Gezigoo.com‘u “facebook’un seyahat versiyonu” olarak tanımlıyor ve ekliyor “Türkiye’nin en ünlü gezginleri ile seyahat etmek isteyen herkesi tek bir platformda buluşmak istiyoruz, Gezigoo bunu bizlere birçok platformu birada sunarak sağlıyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Gezigoo da ben de varım.
Gezigoo da ben de varım.

Açılalı henüz birkaç gün geçmesine rağmen yoğun ilgi görmekte olan Gezigoo.com‘da kullanıcılar facebook.com’dan aşina olduğumuz gibi arkadaş olabilecek, seyahat ettiği yerler hakkında blog tutabilecek, seyahat etkinliklerini takip edebilecek ve forumlarda yeni gideceği yerler hakkında bilgiye ulaşabilecekler.

Projenin diğer ortaklarından Amerika’da yaşayan Türk girişimci Serkan Özkan yeni girişimlerini “Türkiye’de seyahat sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla kurduk. Aslında bu projeyi Facebook ve Tripadvisor birleşimi bir platfom olarak nitelendiriyoruz ve seyahat etmek isteyen herkesi bu platforma bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Gezigoo Nedir?

Tatil kararı verirken kullandığımız en büyük kaynaklardan birisi arkadaş ya da tanıdıklarımızın tavsiyeleri, diğeri de kesinlikle internet.

Gezigoo’nun en büyük özelliği sosyal medyanın nimetlerinden yararlanarak, tamamen sosyal bir deneyim sunuyor olması. Gezigoo’ya sosyal ağ hesaplarınızla üye olarak, yeni arkadaşlarınızla tanışabilir ve çevrenizin seyahat deneyimlerinden yararlanabilir, ünlü gezginlerin önerilerine göre seyahatlerinizi planlayabilir ve blog yazarak bu deneyimlerinizi sizden sonrakilere aktarabilirsiniz.

Siteye http://Gezigoo.com üzerinden ulaşabilirsiniz

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım. Google+
Önceki Seyahat Efsaneleri
Sonraki Linki Tıkla MNG Turizm’den Tatil İndirimi Kazan

İlginizi Çekebilir!

dil-egitim-Sage-Ross

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Ülkeler

Öğretim hayatınız boyunca özel okulda, yabancı dil eğitim veren ciddi bir üniversitede bulunmadıysanız büyük ihtimalle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir