Misafir

Çoğunlukla şehirlerin, ana yolların dışında köy ve kasaba yollarından yürümemin bir sebebi de bulunduğum ülkenin insanları ile tanışmak, sohbet etmek, hayatlarına misafir olmaktı. Şehirler ve turistik alanlar haddinden fazla yabancı ziyaretçi ile dolu olduğu için iletişim kurmak, özellikle de samimiyet açısından oldukça zordur.

Makedonya‘da sadece bir kaç evin bulunduğu bir kırsaldan geçerken bizi görüp evine misafir eden bu aile yol boyunca bizleri ağırlayan, bizlere hayatlarının bir bölümünü açan, zaman zaman dertleşen, çoğunlukla neşeli sohbetler gerçekleştiren sayısız insandan sadece birisi. Yol boyunca insanların neler hissettiklerini, düşündüklerini, merak ettiklerini öğrenme şansına sahip olduk. Bunu başarmak yaşanan tüm zorlukları silip atmaya yetti.

Makedonya

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Tarihi Tren Yolu, Uzice

Balkan yürüyüş rotamızın başlangıç noktası olan Uzice tarihi tren yolu yürüyüş parkurunun yenileme çalışmaları 1925 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir