Cam Köprü, Çin : Sakın Aşağıya Bakma!

Çin’deki cam köprü çok kişi tarafından duyulmamış olsa da en çılgın yapılar arasında yer almakta. Camda yürüyüş fikri kulağa pek normal gelmiyor. Peki bu cam deniz seviyesinden binlerce metre yüksekte ise? O kadar yüksekte üstünde yürünecek bir camın ne işi var dediğinizi duyar gibiyim.

Çin’in Zhangjiajie Milli Parkı’nda bulunan cam köprü ziyaretçilerin cesaretlerini sınamak için yapılmış gibi duruyor.

Çin’in Hunan bölgesinde bulunan Tianmen dağının sert yamacına kurulan 6 cm kalınlığında cam köprü denizden 1,430 metre yükseklikte ve 60 metre uzunluğunda. Sadece 1 metre genişliğe sahip cam köprü üzerinde yürümek gerçekten de cesaret gerektiriyor. Bulunduğu yamacın etrafında dolanan köprü macera arayanlara cesaretlerini sınama imkanı sunuyor. Köprüden geçmek isteyenler camın temizliğini kolaylaştırmak için ayaklarına bir tür galoş takmak zorundalar.

Dağın ve çevrenin manzarasının keyfini çıkarmak için harika bir yöntem olarak uygulamaya konsa da ziyaret edenler göründüğü kadar kolay bir yürüyüş olmadığı yönünde hemfikir.

cam-kopru-1

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Lviv: Sanatsal Lezzetin Merkezi

Bir gezginin alabileceği en güzel hediye gidiş dönüş uçak bileti değilse nedir? Uçak biletinin kendisi …

Bir yorum

  1. Safranbolu’daki Kristal Teras beni çok korkutmadı, çok güvende hissettim yerden 80mt yüksekte olmasına ve upuzun bir vadiye bakıyor olmasına rağmen. Galoş giyilmiyor ve camlar çok çizilmiş 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir