Mümkün olan en az malzeme ile yola çıkın

Çantamızı Nasıl Topluyoruz

Uzun süreli seyahatlerin en büyük zorluğu çanta hazırlamasıdır. Buradaki özneler Ben ve Sandrine olunca durum iyiden iyiye zorlaşıyor. Nasıl başardığımızı bilmeden dakikalar içinde bulunduğumuz odayı eşyalarımızla savaş alanına çevirme gücüne sahibiz. Aynı şekilde kısa süre içinde tüm yayıntıyı iki sırtçantasına tepme gücüne de sahibiz.

İhtiyaç duyulan eşya sayısı süre ile doğru orantılı olarak artmakta. Fakat sırtımızda yüzlerce kilo taşıyamayız. En az sayıda malzeme ile en uzun süre yolculuğu başarmak oldukça zor. İtiraf etmeliyim ki seyahatim uzadıkça çantamda taşıdığım eşyalar azalmakta.

Hedefim 30 lt bir sırtçantası ile yıllarca seyahat edebilmek.

2 Yorumlar

  1. Selamlar,

    Biraz daha detaylı bir sırt çantası analizi yapabilmeniz mümkün mü ? Mesela 30 litre hedeflemişsiniz şu an kaç litrelik bir çantanız var? Bir de sizin çantanızda temel olarak neler var, nelerin ekstra olduğunu düşünüyorsunuz ?
    Markalar hakkında bilgiye sahipseniz bunu da paylaşsanız.

    İyi yolculuklar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Güneş AKDOĞAN

10 yıldır hayal kurdum, planlar yaptım, herkese anlatıp durdum. İstediğim tek şey Dünya’yı görmekti. Bize gösterilen yerleri değil, adını duymadığım, komşu şehirde yaşayanların bile bilmediği yerleri görmek istedim. 2 Ocak 2012 tarihinde hayal kurmayı bıraktım, sırtçantamı yüklendim ve yola çıktım. Binlerce km yolu yürüdüm, okyanusu yelkenle geçtim, yağmur ormanlarında yaşadım.

İlginizi Çekebilir!

Seyahat Ederken Fotoğraflarınızı Güvende Tutun

Seyahat ederken çektiğiniz fotoğraf ve videoları vakit harcamadan yedeklemek ve uygun şekilde muhafaza etmek son …