Booking.com

Belgrad Bira Festivali

Uzun bir dinlenme sürecinin ardından ilk hedefim belli oldu: Belgrad Bira Festivali !

Neye niyet neye kısmet derler ya tam da öyle bir durum benimkisi. 2012’nin kış aylarında Sırbistan’da kaldığım sanat komünü Porodica Bistrih Potoka’da düzenlenecek olan 36. Sumes Sanat Festivali’ne katılmak ve dostlarla hasret gidermek için Belgrad biletimi geçen hafta aldım. Bu hafta da internette gezerken bir de ne göreyim? Belgrad’a gideceğim hafta 14 – 18 Ağustos tarihleri arasında Doğu Avrupa’nın en büyük bira festivali, Belgrad Bira Festivali Usce’de yapılacak. Bir uçak bileti ile iki festival keyfi yaşamak bir keyif, her iki festivalin de ücretsiz ve kar amacı gütmüyor olması bambaşka bir keyif benim için.

Belgrad Bira Festivali

Belgrad-Bira-Festivali

Belgrad Bira Festivali doğu Avrupa’nın en büyük bira festivali olarak ön plana çıkıyor. Her yılın Ağustos ayında kutlanan festivale 5 gün boyunca 500.000’den fazla kişi katılmakta. Bu kadar büyük çapta katılımın en önemli sebepleri ise festivale bedava giriş, yerel müziklerden heavy metale, bluesa sıradışı kalitede müzik grupları ve çok farklı çeşitlerde yerli ve yabancı bira firmalarının festivalde yer alması.

İlk olarak 2003 yılında kutlanmaya başlanan Belgrad Bira Festivali 10 yıl boyunca 5,5 milyondan fazla ziyaretçiyi kendisine çekebilmeyi başarmış, 450 fazla konsere evsahipliği yapmış, 90’dan fazla bira markasının tadılmasını sağlamış ve bir çok sosyal kampanyada aktif rol oynamış.

2005 yılında ünlü İngiliz gazetesi “The Independent” tarafından Dünya çapında mutlaka görülmesi gereken 20 etkinlik arasında Belgrad Bira Festivali de yer almış.

Belgrad Bira Festivali Sırbistan’da yer alan oldukça önemli bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genç kitleye hitap eden festivale 14 – 18 Ağustos 2013 tarihleri arasında 5 gün boyunca ücretsiz olarak Usce’de katılabilirsiniz. Birbirinden farklı yerli ve yabancı biralardan tadma fırsatı elde ederken keyifli müzikler eşliğinde eğlenmeyi kim istemez ki. Kimbilir belki festival alanında karşılaşabiliriz.

Festival ile ilgili detaylı bilgiyi festivalin ana sayfasından edinebilirsiniz.

Daha önce Belgrad Bira Festivali’ne katıldınız mı? Görüşlerinizi benimle paylaşır mısınız?
Booking.com

İlginizi Çekebilir!

Sırbistan’da Geçici Oturum ve Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Sırbistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları her 6 ay için 3 ay süreyle vizeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir